نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: رفتار صحیح با خانواده همسر

9161
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

رفتار صحیح با خانواده همسر

سلام دوستان
    ان شاءالله که خوب باشید و زندگی بر وفق مرادتون.
    چقد دلم تنگ شده بود واسه اینجا
    چقدم که همه چی تغییر کرده، وارد که شدم همه چی واسم غریبه بود. به نظر میاد اوضاع از اون بی سر و سامونی سابق خارج شده و یه کم رو به راه شده خدا رو شکر

راستش چند روزیه فکرم درگیر موضوعی بود که یهو به ذهنم رسید بیام اینجا ازتون مشورت بگیرم.

موضوع اینه که همسرم با برادرش دچار اختلاف شدن و این اختلاف باعث شد برادر ایشون حرفای نامربوط و زشتی به همسرم بگه.

همسر من برادر بزرگتره و همیشه استحکام و گرمی روابط اعضای خونوادش براش خیلی مهم بوده و همین دلیل باعث شده که تا الان خیلی وقتا کوتاه اومده،چشماشو روی خیلی چیزا بسته و گذشت نشون داده.

تا اینکه کار به جایی رسید که دیگه سکوت جایز نبود...همسرم حرفاشو بدون بی ادبی و بی احترامی و البته تندی گفت، یعنی بازم حواسش بود حرفی نگه که باعث بی حرمتی بشه بینشون،
    اما واکنش برادرش توهین و بی احترامی بود!

این در حالیه که در جریان موضوعی که مطرح شد کاملا حق با همسر منه و اینو همه میدونن.
    درسته که ایشون رفتارش تند بود اما برخورد توهین آمیز حقش نبود، بماند که درباره اصل موضوع به ناجوانمردانه ترین شکل ممکن جوابشو دادن...

حالا اینکه این دو برادر شکل روابطشون چگونه خواهد بود موضوعیه که من نمیخوام واردش بشم...چون به هر حال برادرن و یه روزی به هم برمیگردن...

مشکل من اینه که نمیدونم برخورد خودم با برادر همسرم چطور باشه!

همیشه روابط خیلی صمیمانه، خوب و محترمانه ای بین من و ایشون بوده، واقعا خیلی خوب.
    زمانی هم که این بحث پیش اومد من اونجا حضور نداشتم و تا الانم پیش نیومده که من با ایشون رو به رو بشم.

از طرفی خیلی ناراحت و عصبانیم از اینکه به همسرم بی احترامی و ظلم شده، و اصلا نمیتونم مسببشو ببخشم و دلم میخواد نشون بدم که چقد این موضوع واسم ناراحت کننده بوده و نسبت بهشون سنگین و سرد بشم،

از طرفی نمیخوام حرفی بگم که توی مسائل و اختلافات شخصی و خانوادگیشون دخالت کرده باشم،چون موضوع اختلافشون خیلی خصوصی و خانوادگیه ،

و از طرفی رابطه توام با احترامی که تا حالا با هم داشتیم بهم تذکر میده عاقلانه تر رفتار کنم،

الان واقعا نمیدونم برخورد و رفتار درست چیه.
    چون شک ندارم و مطمئنم هروقت ایشونو ببینم دقیقا مثل همیشه صمیمی و مهربون با روی باز و محترمانه برخورد میکنه ،
    اما من دیگه این صمیمیتو نمیخوام و میخوام در جایگاه خودم بهشون بفهمونم بی احترامی به همسرم خیلی برام جدی و مهمه.

اینم بگم نظر همسرم اینه عادی رفتار کنم، نه قهر باشم نه مثل سابق صمیمی.

خوشحال میشم نظراتتونو بدونم،
    راستی من مشاورین جدید سایت رو نمیشناسم، لطفا اگر میشناسید به تاپیکم دعوتشون کنید.
    ویرایش توسط رامونا : 05-11-2019 در ساعت 03:42 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,487 بار در 1,290 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : رفتار صحیح با خانواده همسر

سلام رامونا جان
    نظر شخصی من اینه که باید کاملا عادی و مثله سابق برخورد کنی
    وقتی با یه نفر ازدواج میکنی اعضای اون خانواده جزیی از اعضای خانواده تو محسوب میشن . دعوا صددرصد بین برادرا و خواهرا پیش میاد و حتی گاهی توهین و برخورد فیزیکی هم ممکنه کشیده بشه و این کاملا به خوده اونا ربط داره . اما چون این موضوع یه بحث خانوادگی هست و برادر شوهر شما غریبه نیستن که بخوای مثله غریبه ها باهاش رفتار کنی همون رفتار سابق احترام امیز و عادی ( البته بایدم کمی جدی تر باشید و بگو بخند کلن از همون اول درست نیست ) ولی اصلا برخورد سرد نباید داشته باشید.
    اما اتفاقی که تو این ماجراها میوفته اینه که تا زمانی که همسر شما با برادرش اشتی نکردن اصلن خونشون نرین به عبارتی تا زمانی که بین برادرا اشتی نشده بهتره اصلن همو نبینید یعنی یه جورایی مهمونی هایی که برادر شوهرتون هستن رو کنسل کنید ولی اگرم اتفاقی همو دیدین اصلا به رو خودتون نیارید . میدونید اگر با برادر شوهرتون بد برخورد کنید فردا که برادرا باهم اشتی کردن کینه ای که از شما میگیره دیرتر بخشیده میشه.
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

3. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چقدم که همه چی تغییر کرده، وارد که شدم همه چی واسم غریبه بود. به نظر میاد اوضاع از اون بی سر و سامونی سابق خارج شده و یه کم رو به راه شده خدا رو شکر

راستش چند روزیه فکرم درگیر موضوعی بود که یهو به ذهنم رسید بیام اینجا ازتون مشورت بگیرم.

موضوع اینه که همسرم با برادرش دچار اختلاف شدن و این اختلاف باعث شد برادر ایشون حرفای نامربوط و زشتی به همسرم بگه.

همسر من برادر بزرگتره و همیشه استحکام و گرمی روابط اعضای خونوادش براش خیلی مهم بوده و همین دلیل باعث شده که تا الان خیلی وقتا کوتاه اومده،چشماشو روی خیلی چیزا بسته و گذشت نشون داده.

تا اینکه کار به جایی رسید که دیگه سکوت جایز نبود...همسرم حرفاشو بدون بی ادبی و بی احترامی و البته تندی گفت، یعنی بازم حواسش بود حرفی نگه که باعث بی حرمتی بشه بینشون،

این در حالیه که در جریان موضوعی که مطرح شد کاملا حق با همسر منه و اینو همه میدونن.
    درسته که ایشون رفتارش تند بود اما برخورد توهین آمیز حقش نبود، بماند که درباره اصل موضوع به ناجوانمردانه ترین شکل ممکن جوابشو دادن...

حالا اینکه این دو برادر شکل روابطشون چگونه خواهد بود موضوعیه که من نمیخوام واردش بشم...چون به هر حال برادرن و یه روزی به هم برمیگردن...

همیشه روابط خیلی صمیمانه، خوب و محترمانه ای بین من و ایشون بوده، واقعا خیلی خوب.
    زمانی هم که این بحث پیش اومد من اونجا حضور نداشتم و تا الانم پیش نیومده که من با ایشون رو به رو بشم.

از طرفی خیلی ناراحت و عصبانیم از اینکه به همسرم بی احترامی و ظلم شده، و اصلا نمیتونم مسببشو ببخشم و دلم میخواد نشون بدم که چقد این موضوع واسم ناراحت کننده بوده و نسبت بهشون سنگین و سرد بشم،

از طرفی نمیخوام حرفی بگم که توی مسائل و اختلافات شخصی و خانوادگیشون دخالت کرده باشم،چون موضوع اختلافشون خیلی خصوصی و خانوادگیه ،

و از طرفی رابطه توام با احترامی که تا حالا با هم داشتیم بهم تذکر میده عاقلانه تر رفتار کنم،

چون شک ندارم و مطمئنم هروقت ایشونو ببینم دقیقا مثل همیشه صمیمی و مهربون با روی باز و محترمانه برخورد میکنه ،
    اما من دیگه این صمیمیتو نمیخوام و میخوام در جایگاه خودم بهشون بفهمونم بی احترامی به همسرم خیلی برام جدی و مهمه.

راستی من مشاورین جدید سایت رو نمیشناسم، لطفا اگر میشناسید به تاپیکم دعوتشون کنید.
    سلام
    خوب خودتان را داخل روابط بین دو برادر نکنید حساسیت به این موضوع نداشته باشید بگذارید زمان بگذرد زیادم به فکر مسئله نزاع همسرتان با برادرش نباشید خودتان را رها کنید این اتفاق را فراموش کنید و ذهنتان را به آن مشغول نکنید نگذارید افکار مزاحم آرامش شما را بگیرد ضمنا شوهر شما خودش می تواند از حقش دفاع کند آرامش آدم مهمترین عامل خوشبختی در زندگیست نگذارید ذهنتان اسیر و درگیر مسائلی شود موجب سلب آرامش شما شود.
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

5. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساسات شما نسبت به همسرتان و اینکه دوستن ندارید کسی به ایشان توهین کنند قابل درک می باشد اما بهتر است سعی کنید شما از این مسائل دور بمانید و سعی کنید احترام برادر شوهرتان را بخاطر همسرتان و خانوادیشان حفظ کنید و از تغییر رفتار خوداری کنید چون اگر شما نیز با تغییر رفتار با ایشان برخورد کنید مشکلات همسرتان بیشتر خواهد شد و موضوع بحث ادامه خواهد داشت . این دو برادر هستند و بهتر است بگذارید خودشان مشکلاتشان را حل کنند و شما حتی در جلوی همسرتان نیز از برادرشان بد نگوید و سعی کنید تنها شنونده احساسات همسرتان باشید و با ایشان همدلی منید اما در مورد فرد خاصی حرفی نزنید.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22685895

شاد باشید

7. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    [FONT="]سلام رامونا جان [/FONT]
    [FONT="]نظر شخصی من اینه که باید کاملا عادی و مثله سابق برخورد کنی [/FONT]
    [FONT="]وقتی با یه نفر ازدواج میکنی اعضای اون خانواده جزیی از اعضای خانواده تو محسوب میشن . دعوا صددرصد بین برادرا و خواهرا پیش میاد و حتی گاهی توهین و برخورد فیزیکی هم ممکنه کشیده بشه و این کاملا به خوده اونا ربط داره . اما چون این موضوع یه بحث خانوادگی هست و برادر شوهر شما غریبه نیستن که بخوای مثله غریبه ها باهاش رفتار کنی همون رفتار سابق احترام امیز و عادی ( البته بایدم کمی جدی تر باشید و بگو بخند کلن از همون اول درست نیست ) ولی اصلا برخورد سرد نباید داشته باشید. [/FONT]
    اما اتفاقی که تو این ماجراها میوفته اینه که تا زمانی که همسر شما با برادرش اشتی نکردن اصلن خونشون نرین به عبارتی تا زمانی که بین برادرا اشتی نشده بهتره اصلن همو نبینید یعنی یه جورایی مهمونی هایی که برادر شوهرتون هستن رو کنسل کنید ولی اگرم اتفاقی همو دیدین اصلا به رو خودتون نیارید . میدونید اگر با برادر شوهرتون بد برخورد کنید فردا که برادرا باهم اشتی کردن کینه ای که از شما میگیره دیرتر بخشیده میشه.
    سلام عزیزم.
    ممنون از پاسخت.
    این حرفتو قبول دارم که نباید در مورد بحث پیش آمده صحبتی کنم و وارد این قضیه بشم، چون همونطور که گفتی دو برادر روزی که با هم آشتی کنن به راحتی میتونن همو ببخشن اما کینه ای که از دخالت نفر سوم که نسبت خونی باهاش ندارن به دل گرفتن به راحتی از دلشون پاک نمیشه.
    حتی اگه برای منم چنین اتفاقی افتاده بود واقعا اصلا دلم نمیخواست همسرم وارد قضیه بشه و حرف و صحبت یا رفتاری در این باب نسبت به خانوادم داشته باشه،اما قطعا مشتاق میبودم تنهام نزاره و نشون بده که پشتمه .

منم همونطور که گفتم اصلا قصد دخالت و اظهار نظر راجع به مشکلشونو ندارم، اما حجم بی احترامی که به همسرم شده به حدی سنگینه و ناراحتم کرده که اصلا نمیتونم عادی برخورد کنم. بگو بخند که اصلا!
    حتی رفت و آمدمونم طبق خواسته همسرم کلا قطع شده.
    اما به هر حال ممکنه تصادفا روبه رو بشیم.

ان شاءالله ازدواج که کنی بهتر متوجه عمق حرفم میشی، واقعا خیلی سخته در برابر رفتار زشتی که با همسرت شده بی تفاوت باشی .

میدونی اگه برادر شوهرم آدمی بود که میدونستم بعد از این موضوع با من سرد و بی توجه رفتار میکنه مشکلی نداشتم، خوشحالم میشدم و میگفتم چه بهتر.
    اما مطمئنم اینطور نیست،
    چون قبلا چندین بار به من و جاریم،یعنی همسر اون یکی برادرشوهرم، گفته که اگه من روزی با شوهراتون بحثم شد و حتی اگه دست به یقه هم شدیم رابطم با شما و بچه هاتون باید به همون گرمی و صمیمیت سابق ادامه داشته باشه !
    همیشه روابط خیلی خوب و پر از شادی و نشاطی بین خونواده هامون برقرار بوده و هیچوقت مشکلی نداشتیم ،وسط همون دورهمی ها بود که دو سه بار توی جمع این حرفو زد.

دلیلیم که واسش تاپیک زدم همینه که سردرگمم با این رفتارش چه برخوردی داشته باشم،
    اگه بخوام سرد باشم علتشو میپرسه و من نمیخوام در مورد اختلافشون حرفی بگم،
    از طرف دیگه م نمیتونم مثل همیشه باشم و میخوام سرد و سرسنگین باشم باهاش.

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    خوب خودتان را داخل روابط بین دو برادر نکنید حساسیت به این موضوع نداشته باشید بگذارید زمان بگذرد زیادم به فکر مسئله نزاع همسرتان با برادرش نباشید خودتان را رها کنید این اتفاق را فراموش کنید و ذهنتان را به آن مشغول نکنید نگذارید افکار مزاحم آرامش شما را بگیرد ضمنا شوهر شما خودش می تواند از حقش دفاع کند آرامش آدم مهمترین عامل خوشبختی در زندگیست نگذارید ذهنتان اسیر و درگیر مسائلی شود موجب سلب آرامش شما شود.
    سلام.
    ممنون از شما.
    نه من قبلنم گفتم اصلا نمیخوام وارد بحث بین دو برادر بشم یا اینکه بخوام دفاع کنم،
    ایشون هیچوقت توی زندگیش نیاز به دفاع کسی نداشته و منم هیچوقت به خودم اجازه نمیدم با چنین رفتار نامناسبی توانمندی ایشونو در برخورد با مسائلش زیر سوال ببرم.

دغدغه من حمایته نه دفاع.
    مشکل من نحوه برخورد خودم با این شخصه.بالاتر علتشو توضیح دادم.
    میخوام به عنوان همسر، همدل و همراه همسرم باشم و نشون بدم که نسبت به احوالاتش بی توجه نیستم که با وجود چنین رفتار زشتی که با ایشون شده بیخیال رفتار کنم.

در زندگی مشترک ممکن نیست وقتی یک طرف حال خوبی نداره طرف دیگه علت ناراحتی همسرشو فراموش کنه و بهش فکر نکنه.

اما قطعا همه تلاشم این بوده که در موردش حرفی نزنم و کمکی باشم برای آرامش بیشتر ایشون.

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام.
    ممنون از شما.
    نه من قبلنم گفتم اصلا نمیخوام وارد بحث بین دو برادر بشم یا اینکه بخوام دفاع کنم،
    ایشون هیچوقت توی زندگیش نیاز به دفاع کسی نداشته و منم هیچوقت به خودم اجازه نمیدم با چنین رفتار نامناسبی توانمندی ایشونو در برخورد با مسائلش زیر سوال ببرم.

دغدغه من حمایته نه دفاع.
    مشکل من نحوه برخورد خودم با این شخصه.بالاتر علتشو توضیح دادم.
    میخوام به عنوان همسر، همدل و همراه همسرم باشم و نشون بدم که نسبت به احوالاتش بی توجه نیستم که با وجود چنین رفتار زشتی که با ایشون شده بیخیال رفتار کنم.

در زندگی مشترک ممکن نیست وقتی یک طرف حال خوبی نداره طرف دیگه علت ناراحتی همسرشو فراموش کنه و بهش فکر نکنه.

اما قطعا همه تلاشم این بوده که در موردش حرفی نزنم و کمکی باشم برای آرامش بیشتر ایشون.
    سلام
    خوب حرفهاتون را شنیدم همسر وظیفه اش آرامش دادن هست پس کاری را که باعث خوشحالی همسرتان میشود بکنید مردها تو تنهایی خودشان بهتر تصمیم میگیرندشما فقط دلداری بدهید بهترین کار این هست که شما توجه و مهرتان را به ایشان بیش از پیش کنید تا آرام شوند.
    ویرایش توسط سعید62 : 05-14-2019 در ساعت 03:49 PM
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

11. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام دوستان

سلام

اگه میدونید واقعاً حق با شوهرتون هست تا وقتی شوهرتون با برادرش صمیمی رفتار نمیکنه شما هم صمیمی رفتار نکنید. برادر شوهرتون باید متوجه باشن که اگه صمیمیتی وجود داره بخاطر شوهرتونه و باید احترام ایشون به عنوان برادر بزرگتر حفظ بشه.

اگه برادر شوهرتون کار اشتباهی کرده باید تذکر شوهرتونو بپذیره نه اینکه با بی احترامی حق به جانب رفتار کنه.

13. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    46006
    تشکـر
    14
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان

آخی
    شوهر شما مامانم اینا تشرف داره
    و اگر نه اگر زن بخوات از مرد دفاع کنه که چرا مرد اسم خودشو مرد گزاشته
    ولی خب بهت کمک میکنم تا بدونی لایق حقارتی
    واگر نه کسی واسه همچی مشکلی تاپیک ایجاد نمیکنه

بهتره که با یه پیام متنی به برادر شوهر گرامی بگی ضعیف کشی نکنه
    بهش بگو از شما تنتظار اینو نداشتم که گوگولی رو اذیتش کنی چون من خیلی خودمو لوس میکردم و احترام میزاشتم که احترام ذخیره کنم نه اینکه حقارت پارو کنم

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    46006
    تشکـر
    14
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خوبی استارتر ؟

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

Talking پاسخ : رفتار صحیح با خانواده همسر

[quote=فریحا;311933]

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

[quote=فریحا;311933]

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد